PIONEER

Pioneer

Pioneer Yetkili Servis

Nozomu Matsumoto Pioneer’i 1938’de garajında hoparlör üreterek, işitsel ürün üreticisi olarak kurdu.

Bugün Pioneer tüketici lazer diskleri (1979), araç CD playerları (1984), GPS araç navigasyonu (1990), DVD-Video player (1997), yüksek tanımlı plazma görüntüsü (1997) ve organik elektro ışıma (OEL) görüntüsü (1997) gibi yenilikleri sunmadaki rolüyle saygı gören, araba, ev ve iş pazarlarında, dünyanın lider elektronik ürünleri üreticisidir. Bugün de Pioneer yenilikçi, yüksek teknoloji eğlence ve elektronil ürünler üretmektedir. 21.yüzyıla daha çok yaklaştıkça, elektronik endüstrisi çok hızlı değişmektedir. Bu değişimin tam ortasında, daha da çok öngörü ve esneklik gerekmektedir, özellikle de araştırma ve geliştirme de. ARGE, Pioneer’in büyümesinde, yaratıcılığında, ve liderliğinde anahtar olmuştur. Gelirlerin %7’sini ARGE’ye geri yatırarak, yeni yüzyılın yaşam biçimlerine en iyi uyan yaratıcı ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. İster kristal berraklıkta high definition PureVision plazma televizyon olsun ister arabanız için her büyük bas sesli notayı duymanız için bir ses sistemi olsun, müziğin ve sinemanın ruhunuza dokunması için ekstra bir özellik eklemek istiyoruz. Kurumsal sloganımız bunu birçok yolla söylüyor – sound.vision.soul (ses.vizyon.ruh).

“Ses” sadece Pioneer’in orjinini değil – işitsel alanı- ama aynı zamanda müşterilerle tınlama hedefimizi ifade etmekte. “Vizyon” Blu-ray Disc teknolojisiyle Pioneer’ın liderliğini sürdürdüğü video alanını ve merkezde gelecek jenerasyon plazmaları ifade etmektedir. Ayrıca şirketin geleceğe ve yeniliğe olan açık bağlılığını çağrıştırmaktadır. “Ruh” Pioneer’ın eğlenceyi safi his boyutuna çıkarma kararlılığının altını çizmektedir. Pioneer sesin ve vizyonunu ‘kalbi hareket ettirme ve ruha dokunma’ gücüne gerçekten inanmaktadır.

Herkesin bir ruhu var. Hiç bitmeyen meydan okuma, onu daha derinlerde hissetmek için yollar bulmaktır. Pioneer’de, “Kalbi Hareket Ettir ve Ruha Dokun,” sloganı kelimelerin ifade edebileceğinden çok daha fazla anlam taşımaktadır. Ses ve görüntünün sonsuza kadar süren mucizesini kullanarak mümkün olduğunca çok hissi ve hassasiyeti hareketlendirebilmek bizim misyonumuzdur.